Metamorfozy mieszkań – czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

4 października 2016

Na naszym rynku pojawiła się stosunkowo nowa propozycja – tzw. home staging, czyli profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Tendencja do dokonywania szybkich remontów domu tuż przed stworzeniem oferty dla nabywców zawitała do nas zza Oceanu. Przyjrzyjmy się w takim razie, czy rzeczywiście fachowe zaaranżowanie mieszkania oddziałuje na skuteczność procesu sprzedażowego.

Gwarancja skuteczności – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży przede wszystkim opiera się na usunięciu zagracających sprzętów oraz doprowadzeniu do ładu wnętrza. Home staging obejmuje również drobne remonty, czyli odświeżenie koloru ścian, wyrównanie ich struktury, położenie stylowej tapety. Tak przyszykowana nieruchomość jest gotowa do wykonania zdjęć. Najbardziej istotnym elementem jest pokazanie możliwości wnętrza, co często jest niezauważalne, jeśli właściciele nie mają zmysłu dekoratorskiego. Biura nieruchomości udowadniają, że home staging znacznie podnosi możliwość uzyskania chętnych do obejrzenia pomieszczeń, jak również ostatecznej finalizacji procesu sprzedażowego.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – zaangażuj profesjonalistę

Nie zapominajmy także o tym, że za stylowo wyglądającą nieruchomość możemy otrzymać zdecydowanie lepszą cenę – nawet o 5%. Warto poszukać zawodowego dekoratora, który kompleksowo urządzi lokal przed transakcją. Oprócz znajomości nowoczesnych trendów, ma on również doświadczenie z dziedziny fotografii, co pozwoli na zamaskowanie słabych stron naszego domu.