Miałeś wypadek? Skorzystaj z pomocy drogowej

15 listopada 2016

Także ostrożna podróż nie minimalizuje niebezpieczeństwa kolizji. Często wszak zdarza się, iż okazują się one rezultatem brawury innych kierowców. Problem nie jest bardzo poważny, jeśli w wyniku wypadku żaden z kierowców nie odniósł obrażeń, ale rzadko udaje się nie dopuścić do uszkodzenia auta. Właśnie z tego powodu należy mieć przy sobie telefon, który umożliwi bezproblemowe skontaktowanie się z pomocą drogową. O jakich rzeczach zatem należy pamiętać podczas poszukiwań ekipy proponującej pomoc drogową? Które cechy musi ona posiadać? Jak ustrzec się przykrych niespodzianek w przypadku możliwych kolizji oraz zagwarantować sobie pełną, bezproblemową pomoc?

Sprawdź teren działania pomocy drogowej

Przy wyborze firmy świadczącej pomoc drogową koniecznie sprawdźmy, czy działa ona na obszarze, w którym najczęściej się poruszamy. Jeśli większość naszych tras odbywa się na terenie np. Podkarpacia, postawmy na firmę, jaka zapewni obsługę w miejscowościach takich jak Brzesko, Sanok oraz Lesko. Jest to naprawdę ważne, ponieważ w razie kolizji może okazać się, iż firma, do jakiej akurat mamy kontakt, nie działa w mieście, w którym w danej chwili się znajdujemy. A, jak wiadomo, dobrze zatroszczyć się o to, aby takie pomyłki nas nie spotkały, zaś serwisant dotarł do nas łatwo i bez problemów.

Najlepsza pomoc drogowa

Teren, na którym obowiązuje pomoc drogowa będzie najważniejszy, ale nie będzie ostatnim czynnikiem, o którym musimy wiedzieć. W przypadku wypadku dużym usprawnieniem będzie bowiem też to, że firma, która ją oferuje, współdziała ze służbami mundurowymi (usprawni to wszak dopełnienie wszystkich formalności) oraz z ubezpieczycielem, bo jej usługi obejmie wówczas pakiet assistance. Sprawdzona firma posiada zazwyczaj własny parking, na jaki są odholowywane uszkodzone samochody, ale umożliwia także odholowanie ich do wybranego warsztatu – to niewątpliwie dla wielu z nas okaże się szczególnie istotne.