Mieszkania na sprzedaż w Krakowie bez pośrednika

4 września 2016

Sektor mieszkań w Krakowie zaliczany jest do najszybciej rosnących w Polsce. Nic w tym dziwnego – Kraków jest bowiem drugim pod względem liczby ludności miastem w kraju i wciąż rośnie. Klienci najczęściej decydują się na lokale z drugiej ręki – powodem są nie tylko atrakcyjne koszty zakupu, ale również ich spora dostępność. Mieszkania w Krakowie mają różne ceny – zależne są one od lokalizacji, powierzchni i wyposażenia nieruchomości. W których dzielnicach jednak zapłacimy najwyższe kwoty? Które osiedla cieszą się szczególnym uznaniem klientów?

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – lokalizacje

Wśród czynników rzutujących na cenę kupna mieszkania na sprzedaż w Krakowie szczególne znaczenie ma lokalizacja. Najmniej kosztowne lokale znajdują się w takich częściach Krakowa jak Bieżanów czy Prokocim – koszty ich zakupu nie przekraczają 3000 PLN za jeden m2. Najwięcej wydamy z kolei w rejonie Starego Miasta i Krowodrzy – chcąc kupić tam lokal, powinniśmy przygotować się na koszt od 4500 PLN za 1 metr kwadratowy.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie okazują się za kosztowne?

Dobrze wiedzieć, iż dostępne są sposoby pozwalające na zminimalizowanie cen mieszkania. Sporej nieraz opłaty dla biura nieruchomości ustrzeżemy się wchodząc na serwis ominposrednika.pl, za pośrednictwem którego nabędziemy nieruchomość zarówno z rynku wtórnego, jak i bezpośrednio od twórcy. Serwis przeznaczony jest również dla osób chcących sprzedać własne mieszkanie i firm deweloperskich.