Montaż paneli – o czym pamiętać

5 września 2016

Odpowiednie wykończenie wnętrza gwarantuje funkcjonalność i estetykę pomieszczenia. Zasadniczym składnikiem w każdej nieruchomości jest podłoga, o którą należy odpowiednio zadbać, na przykład poprzez ułożenie na niej paneli. Upewnijmy się zatem jak zawodowo kłaść panele i komu należy to zlecić.

Montaż paneli – najlepsza metoda

Zaprojektowano wiele sposobów na montaż paneli, aczkolwiek najprostszym jest łączenie ich krawędzi, co nie wymaga przytwierdzania do podłoża. Wcześniej trzeba rzecz jasna położyć specjalistyczny podkład, którego rolą jest izolacja akustyczna podłogi. Może do tego posłużyć tworzywo polipropylenowe oraz płyty wiórowe. Należy także pamiętać o zrobieniu w granicach 0,5-1 cm miejsca na krawędzi powierzchni, ponieważ panele rozszerzają się pod wpływem zmian cieplnych. Szpara pozostanie niewidoczna na kolejnych etapach remontu.

Montaż paneli – ekipa dowiezie akcesoria

Samodzielne położenie paneli wymaga nie lada wiedzy i wprawy. Najlepiej skorzystać z fachowej pomocy w tej materii, żeby oszczędzić sobie kłopotów. Na rynku działa wiele firm, które świadczą montaż paneli – w Krakowie, Niepołomicach i Bochni. Fachowcy nie tylko na czas i bezproblemowo wykonają usługę, ale przede wszystkim pomogą dobrać najlepsze materiały i dostosować je do wystroju naszego wnętrza i naszych możliwości finansowych. Korzystając z fachowej pomocy nie musimy męczyć się z wyborem odpowiedniego asortymentu – ekipa dowiezie wszystko bezpośrednio na miejsce. Nie musimy się martwić o dowóz materiałów i zyskujemy pewność, że nasz dom będzie wyglądać idealnie.