Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

22 czerwca 2016

Najczęstsze awarie lodówek to przede wszystkim za małe chłodzenie, dokuczliwe postukiwanie i nieszczelność. Co istotne, takie awarie czasem wynikają tylko z nieodpowiedniego położenia – wówczas musimy tylko przenieść urządzenie. Jeśli natomiast przyczyna awarii jest skutkiem eksploatacji części, konieczna okaże się pomoc fachowcy. Ile za nią zapłacimy? W jakich przypadkach naprawa lodówek będzie dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić inny produkt?

Naprawa lodówek – kiedy się zdecydować?

Szczególnie podatnymi na usterki częściami lodówek są motor o sprężarka. Nierzadko ich powodem jest niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniem. Do środka nie powinniśmy bowiem wkładać produktów ciepłych, zaś korzystając z niej powinniśmy pamiętać o tym, by domknąć wnętrze. Jeśli chodzi o lodówki dla handlu, warto zastosować siłowniki. Zbyt mała efektywność silnika rzutuje również na działanie zamrażalnika. Nie zapominajmy, że w razie stwierdzenia usterki nie należy serwisować lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej postąpimy zlecając to serwisantów, zyskując w ten sposób gwarancję na zamówione usługi.

Ile zapłacimy za naprawę lodówek?

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależą od typu usterki. Inną kwotę uiścimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za naprawę sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, że są to urządzenia przemysłowe, koszty serwisu mogą okazać się wyższe. Niemniej jednak koszt serwisu najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższy niż kupno nowego urządzenia.