O co zapytać architekta?

27 lipca 2016

kliknij

Wzniesienie domu to z całą pewnością najważniejsza inwestycja w życiu każdego z nas. Warto zatem dokładnie to obmyślić i skorzystać wtedy z porad specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze wysiłki, ma na pewno projekt domu. Mamy szansę co prawda nabyć stworzony już projekt, jednak by zyskać pewność, że budynek będzie taki jak nam chodziło, należy poprosić o pomoc architekta. Ze względu na to, iż większość z was nie wie, czym naprawdę się para, powinniśmy napisać na ten temat kilka zdań.

Spotkanie z architektem – o czym pamiętać?

To, czy projekt spełni konkretne potrzeby, zależy zwłaszcza od rezultatów rozmowy z architektem. Zwracając się do architekta musimy wiedzieć, jakich zalet oczekujemy po budowanym domu oraz potrafić opowiedzieć mu o tym. Warto też zaznajomić się z najważniejszymi przepisami dotyczącymi budownictwa – dzięki temu łatwiej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy jednak się stresować, ponieważ w razie wątpliwości mamy prawo poprosić go o poradę.

Co będzie zadaniem architekta?

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ów projekt będzie brany pod uwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą znaleźć się w nim technologie, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia firmy budowlanej oraz okaże się niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Treść tych projektów ustalają odpowiednie przepisy.

Dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]