Opieka nad grobem

19 grudnia 2016

Chcesz poznać więcej szczegółów o opiece nad grobami Kraków? Wejdź na www.pong-malopolska.pl

Wygląd nagrobków naszych bliskich jest dowodem naszej pamięci. Nie zawsze niestety mamy chwilę, by się nimi zaopiekować – nawet, kiedy pomniki zlokalizowane są w tym samym mieście, w którym mieszkamy. Największe problemy zaczynają się zaś, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami na pewno nie znajdziemy czasu. Nie oznacza to jednak, że miejsca spoczynku są skazane na to, by zostać zaniedbane – doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje taka pomoc?

Popularność opieki nad grobami – dlaczego tak popularna?

Na podobną pomoc decydują się nie tylko osoby, którym brak czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm nietrudno spotkać również emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują także inne usługi, takie jak zakładanie ławek oraz pomoc w dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia napisów.

Opieka nad grobami – jak dużo wydamy?

Ceny, jakie trzeba zapłacić osobom opiekującym się grobami naszych najbliższych są bardzo zróżnicowane. Zależą w szczególności od zakresu usług – kiedy wybieramy jedynie pojedyncze czyszczenie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu PLN. Gdy natomiast chcemy, by firma sprzątała nagrobek co cztery tygodnie, musimy pogodzić się z wydatkiem rzędu 400 złotych co dwanaście miesięcy. Należy też zauważyć, że koszty zależne są również od gabarytów grobów, zaś najbardziej kosztowne okazuje się czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Dane adresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]