Opróżnianie piwnic – pozbądź się zalegających śmieci

9 listopada 2020

Wiosenne miesiące to okres m.in. poddaszy, pomieszczeń gospodarczych i garaży. Chcesz zadbać o ład w swoim otoczeniu? Zobacz, czemu warto zamówić profesjonalne sprzątanie mieszkań i piwnic.

Sprzątanie piwnicy oraz mieszkania – co wyrzucamy?

Uprzątnięcie starej piwnicy to duże wyzwanie – należy wynieść nie tylko z zajmującą pomieszczenie niesprawną elektronikę, stare przetwory czy sprzęty, ale również zatroszczyć się o wywiezienie wszystkiego do punktu utylizacji. Wyrzucenie niektórych odpadów do odpadów komunalnych niebezpieczne dla otoczenia i podlega karze. Obywatele dużych miejscowości jak np. Kraków nie muszą samodzielnie porządkować domowych strychów i piwnic – funkcjonują tam firmy oferujące profesjonalne sprzątanie mieszkań oraz piwnic. Usługa jest przeznaczona dla ludzi, którzy nie mają ochoty albo czasu na pakowanie i segregowanie odpadów – wolą, by czynności te wykonali zawodowcy. Podmioty oferujące sprzątanie mieszkań poradzą sobie z różnymi rodzajami śmieci – elektrośmieciami (sprzęt komputerowy, AGD i RTV), meblami, odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, dywanami, a także gruzem czy odpadami budowlanymi.

Jak przebiega sprzątanie mieszkań i piwnic?

Pracownicy firm oferujących sprzątanie piwnic i mieszkań dojeżdżają do klientów i na miejscu rozprawiają się z bałaganem. Przedsiębiorstwa tego typu świadczą kompleksowe usługi porządkowe – udostępniają worki na odpady oraz pojemne kontenery, pomagają zapakować do nich śmieci, wynieść je z pomieszczenia, a później przetransportować do właściwego składowiska. Przedsiębiorstwa te dysponują flotą pojazdów przystosowanych do wywozu różnego typu odpadów i są w stanie błyskawicznie uporać się z zagraconymi pomieszczeniami. Cena za usługę zależy z reguły od zakresu przeprowadzonych prac.