Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

8 czerwca 2020

Nie każdy śmieć powinien znaleźć się w zwykłym koszu na odpady komunalne. Powody tych ograniczeń są różne – czasem odpady mają za duże wymiary, innym razem jest to sprzeczne z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. Co zrobić z takimi kłopotliwymi odpadami? Powinniśmy przetransportować je do gminnego PSZOK-u, to znaczy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach powinien działać co najmniej jeden PSZOK, chociaż w dużych miastach możemy niekiedy wybrać spośród kilku punktów. To jednak rozwiązanie dostępne jest tylko dla osób, które dysponują własnym samochodem oraz odpowiednią ilością niezagospodarowanego czasu. Pozostali słusznie uczynią, decydując się na wynajem kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i renowacje – dlaczego warto zamówić kontener na odpady?

W trakcie przeróżnego rodzaju prac wytwarzane są niestandardowe odpady. Z reguły są to renowacje mieszkań i przebudowa domu – chodzi najczęściej o pokaźne ilości gruzu, a także opakowań po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera okaże się również znakomitym wyjściem, jeśli postanawiamy o sprzątaniu strychu – w takim przypadku zgromadzimy w nim wszystkie niepotrzebne od dawna zepsute urządzenia, sprzęty i niemodne meble. Porządkowanie strychów czy roboty budowlane będą znacznie łatwiejsze, jeżeli z okna mieszkania do kontenera podłączymy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przetransportujemy odpady bez potrzeby męczącego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Gdzie zamówić sprzątanie strychów i piwnic bądź kontenerowy wywóz śmieci?

Sprzątanie strychów, ale też kontenerowy wywóz różnych odpadów, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o wybranej pojemności, który ten przez czas określony w umowie zapełnia odpadami budowlanymi czy też niepotrzebnymi sprzętami. Kontener jest potem odbierany z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do punktu, w którym zostanie zutylizowana zgodnie z obowiązującym prawem.