Pamiątka z czasu ciąży – sesja ciążowa

28 września 2016

Ciąża to niezwykły okres w życiu nie tylko kobiety, jak również jej mężczyzny. Oczekiwanie na przyjście na świat maluszka wyzwala wiele uczuć, jak przykładowo duma oraz radość. Ten wyjątkowy czas bezsprzecznie należy uwiecznić. Świetnie sprawdza się w tym wypadku seria fotografii nazywana sesją ciążową. Na takie sesje decyduje się w ostatnich latach mnóstwo par spodziewających się narodzin potomka. Obecnie wykonać można je nie tylko w ogromnych aglomeracjach, jak Katowice oraz Kraków, ale również w niewielkich miasteczkach.

Sesja ciążowa – czym jest ta usługa?

Usługa foto polegająca na zrobieniu kilkunastu zdjęć kobiety, która oczekuje potomstwa – tak w skrócie da się opisać istotę sesji ciążowej. Dobrze jest jednak wiedzieć, że na tych zdjęciach może znaleźć się nie tylko przyszła mama, ale też przyszły tata, a nawet ich starsze pociechy, jeśli takie już mają. Fotograf dołoży wszelkich starań, by na zdjęciach widoczny był cały wachlarz uczuć towarzyszący parze oczekującej na pojawienia się na świecie potomstwa.

Sesja ciążowa – w plenerze, w studio lub w domu

Rodzice mają duży wpływ na wybór miejsca przeprowadzenia sesji zdjęciowej. Sesja ciążowa najczęściej ma miejsce w mieszkaniu przyszłej matki. Fotografie można jednak zrobić także w studio fotograficznym, a nawet w plenerze. Bez względu na wybór miejsca prowadzący sesję zadba o to, aby kobieta czuła się swobodnie oraz komfortowo. Tylko wtedy można otrzymać naprawdę doskonałe zdjęcia, na których widać promieniejącą radością przyszłą matkę z dumnym tatą dziecka. Bez wątpienia sesja ciążowa jest świetnym pomysłem, gdyż jest pamiątkę dla mamy i taty, a za kilkanaście lat będzie także fantastycznym upominkiem dla dziecka. Aktualnie bardzo dużo przyszłych rodziców stawia na prowadzenie albumu, w którym dokumentują pierwsze lata życia dziecka. Fotografie z profesjonalnie wykonanej sesji ciążowej są doskonałym zalążkiem takiego albumu.