Parking długoterminowy – kiedy będzie Ci potrzebny?

10 kwietnia 2017

Przelot samolotem startującym z dalekiego miasta może być źródłem pewnych trudności. Najpoważniejszym jest niewątpliwie kwestia dotarcia na lotnisko. Jeśli bowiem nie dotarliśmy do atrakcyjnych kursów kolejowych, zwykle jesteśmy zmuszeni dojechać na lotnisko swoim samochodem. Wiąże się to jednak z potrzebą zostawienia auta w odpowiednim miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy obawiać się mandatu ani wandali. W podobnych przypadkach trafionym rozwiązaniem okaże się na pewno rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc polega ta usługa? Czego wybierając ją powinniśmy się spodziewać?

ABC korzystania z parkingu długoterminowego

Zasady dla klientów tej usługi będą banalnie nieskomplikowane – stanowisko na parkingu mamy możliwość zwykle zamówić online. W formularzu na stronie parkingu wystarczy zaznaczyć odpowiedni termin, a potem zlecić przelew. Po dojechaniu do miasta z lotniskiem stanowisko będzie już na nas czekało, a w dużej części przypadków firma zapewni nam też transport do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie jest związany ze sporymi wydatkami – dzień postoju to wszak wydatek kilkunastu złotych, jednak należy zauważyć, że kwoty będą tym mniejsze, im dłuższa będzie nasza podróż.

Czemu warto wybrać parking długoterminowy?

Najważniejszym z plusów zaparkowania samochodu na parkingu długoterminowym jest fakt, że są to obiekty monitorowane – nie musimy więc martwić się ochroną stojącego pojazdu, gdyż ten poza tym jest wówczas dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach najczęściej oferują też wiele usług dodatkowych, a te z pewnością ułatwią nam organizację podróży – między innymi wspomniany przed chwilą transfer lub opcję załadowania akumulatora po długim parkowaniu oraz dopompowania opon. Przed wylotem najczęściej będziemy mieli również możliwość zmierzenia walizki i tym samym uniknięcia dodatkowych kosztów.