Pielęgnacja drzew – samemu czy z profesjonalną pomocą?

7 kwietnia 2017

Parki w przestrzeni miejskiej potrzebują wyjątkowej dbałości – drzewa należy regularnie przycinać, a utrudniające widoczność gałęzie usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać parki w świetnej formie i czy wynajęcie fachowej firmy jest konieczne? Jakiej pielęgnacji wymagają krzewy w miastach? Zobacz nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – cięcia korekcyjne i instalowanie wiązań statycznych

montaż wiązań elastycznych, rozdrabnianie gałęzi, cięcia korekcyjne – wszystkie te zabiegi pomagają przywrócić terenom zielonym estetyczny wygląd i jednocześnie chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi konarami. Cykliczne przycinanie młodych drzew daje wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo rodzi więcej owoców. O starszych nasadzeniach również musimy pamiętać – połamane gałęzie powinno się co jakiś czas przycinać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest konieczna w przypadku, gdy korony drzewa utrudniają widoczność. Pomoc specjalistycznej ekipy jest niezastąpiona również po silnych wiatrach, kiedy zachodzi obawa, że uszkodzone drzewa mogą się złamać.

Pielęgnacja drzew – zdaj się na pomoc doświadczonych fachowców

Polskie prawo często jest nowelizowane. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych wiąże się z ciężką pracą. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga użycia ciężkiego sprzętu, ale jest on niezbędny również do wyrównania powierzchni. Wówczas warto skierować swoje kroki do specjalistycznej firmy, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycięciu drzewa. Stworzone do tego celu maszyny rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można z kolei wykorzystać np. jako surowiec energetyczny.