Plusy wynikające z posiadania strony www

15 grudnia 2016

Trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić prowadzenie firmy , która nie posiada strony www. Na jej założenie decydują się dzisiaj nie tylko największe przedsiębiorstwa, ale również te całkiem niewielkie i freelancerzy. Co warto wiedzieć o zakładaniu własnej strony www?

Jakie korzyści płyną z uruchomienia strony www?

Działające dzisiaj firmy coraz częściej decydują się na założenie własnych stron www. Dzięki nim każda firma może zaprezentować swoją ofertę w bardzo atrakcyjnej formie i pozwalają na ekspresowe dotarcie do potencjalnych zleceniodawców. Prowadzenie strony www niesie korzyści nie tylko przedsiębiorstwom – również klienci mają możliwość naprawdę szybko dotrzeć do firmy, która ich interesuje oraz poznać jej szczegółową ofertę. Na uruchomienie swojej strony www decydują się także osoby prywatne oraz freelancerzy. Pośród takich stron www prym wiodą przede wszystkim witryny poświęcone tematyce hobbistycznej – są one platformą do wymiany doświadczeń, a także do dzielenia się posiadaną pasją z innymi. Naprawdę popularne jest pisanie blogów, głównie tych poświęconych kulinariom.

O czym trzeba wiedzieć podczas zakładania strony www?

By założyć swoją stronę www należy w pierwszej kolejności wykupić domenę, która będzie stanowiła nasz adres w internecie. Wśród domen cieszących się na terenie naszego kraju ogromną popularnością są oczywiście domeny „.com” i „.pl”, ale tak samo poszukiwane są domeny „.info oraz „.com.pl”. Potrzebne jest też miejsce na dysku twardym, który będzie stale połączony z globalną siecią komputerową, co zapewnimy sobie dzięki wykupieniu usługi zwanej hostingiem. Tym, co powinno nas zainteresować podczas wybierania hostingu jest przede wszystkim możliwość prostej instalacji jednej z cenionych aplikacji: Magneto, WordPress oraz Joomla. Bezpieczeństwo jest wyróżnikiem wysokiej jakości hostingu. Im częściej ma miejsce backup danych, tym oczywiście lepiej. Miejmy też na uwadze, czy będzie można z łatwością administrować stroną www i z jaką szybkością będzie ona się ładować.