Po co przeprowadza się badanie termowizyjne budynku?

23 listopada 2016

Jesień i zima to czas, kiedy zwracamy szczególną uwagę na izolację termiczną w domu. Planujesz przeprowadzić ocieplenie nieruchomości? A może zależy Ci na sprawdzeniu jakości wykonanych już robót? Zdecyduj się na diagnostykę termowizyjną. Na czym to polega?

Badanie termowizyjne budynku – przygotuj się na nadejście zimy

Prawidłowo przeprowadzona termomodernizacja ścian pozwala zminimalizować straty ciepła i w dużym stopniu zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem nieruchomości. Twój budynek jest ocieplony i chcesz zweryfikować czy roboty zostały przeprowadzone prawidłowo? Duże straty ciepła wynikają z niewłaściwej izolacji dachu. Najlepszym sposobem na wychwycenie wad w izolacji cieplnej jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego jesień i zima jest najlepszym czasem na wykonanie takiego badania? Analizę będzie można przeprowadzić tylko wtedy, gdy różnica między temperaturą na dworze, a temperaturą w środku będzie wynosić powyżej 15 stopni Celsjusza. Dzięki temu można z dużą dokładnością ustalić problemy ze szczelnością budynku i wady izolacji.

Badanie termowizyjne budynku – nieinwazyjne metody diagnostyczne

Z jakiego powodu diagnostyka termowizyjna stała się tak popularna? Wskutek błędów w izolacji termicznej w pomieszczeniach może pojawić się pleśń. Badanie kamerą termowizyjną nie wpływa w żaden sposób na konstrukcję badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być wykonywana bez żadnej fizycznej ingerencji w strukturę nieruchomości. Efekty badań zapisywane są na specjalnym wykresie, a newralgiczne miejsca zaznaczone w odcieniach niebieskiego. Interpretacja wyników wymaga dobrego przygotowania merytorycznego, dlatego usługami tego typu zajmują się osoby wykwalifikowane. Sprawdź czy Twój dom jest przygotowany na nadejście zimy i zaufaj nowoczesnym metodom diagnostycznym, które zidentyfikują źródła utraty ciepła.