Remont zabytku? Zaufaj producentowi okien drewnianych

22 października 2017

To, jak zrobione są okna w wielkim stopniu wpływa na wygodę lokatorów danego budynku. To od nich zależy to, czy w mieszkaniu będzie cicho, ciepło oraz czy nie będzie mokro. Co istotne, okna wpływają również na to, jak budynek będzie wyglądał, o czym należy pamiętać planując duże remonty zabytkowych obiektów. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem będą na pewno okna drewniane. Wyróżniają się one klasycznym wyglądem, a dzięki użyciu właściwych gatunków drewna i nowoczesnych technik wytwórczych – także ogromną odpornością na wszelkie niekorzystne czynniki. Co jednak może zapewnić nam producent okien drewnianych? Dlaczego powinniśmy wybrać jego okna?

Producent okien drewnianych – co nam zapewnia?

Dobre marki produkujące okna używają obecnie klasycznych surowców. W szczególności jest to drewno, bo te jako surowiec ekologiczny jest przyjazne dla natury i samopoczucia mieszkańców, a zarazem, dzięki użyciu odpowiednich sposobów produkcji – naprawdę wytrzymałe. Istotny jest także dobór odpowiedniego gatunku drewna. W wytwórstwie okien najczęściej stosuje się gatunki cechujące się wytrzymałością na wodę: modrzew, dąb oraz gatunki egzotyczne, czyli na przykład meranti oraz palisander. Oprócz tego producenci okien drewnianych niekiedy wykorzystują też sosnę i świerk.

Producent okien drewnianych – czemu się opłaca?

Okna, jakie oferuje nam dobry producent okien drewnianych cechują się przede wszystkim szczelnością – z uwagi na to gwarantują odpowiednią temperaturę we wnętrzach. Są również bardzo solidne, dzięki czemu zazwyczaj ich producent zapewnia długi czas gwarancji – nawet do 36 miesięcy. Okna z drewna, jak przed momentem napisaliśmy, cechuje również oryginalny, klasyczny wygląd. To zaś powoduje, iż doskonale zdają egzamin podczas renowacji zabytkowych budynków, ale bez problemów mogą być stosowane również w nowoczesnych budynkach.