Sesja noworodkowa – ważna pamiątka

8 października 2016

Narodziny dziecka to wyjątkowy okres dla rodziny. Jest to też okres szybkiego rozwoju malucha, a jego wygląd zmienia się prawie co kilka dni. Warto zatem zatrzymać te chwile. Fotografie będą niezastąpioną pamiątką dla nie tylko rodziców, lecz również dla dziecka – my zresztą też mamy swoje zdjęcia z lat dzieciństwa. Ważne jest oczywiście to, by zdjęcia były właściwie wykonane – losowe kadry i niska rozdzielczość z pewnością nie spowodują, że do takiej pamiątki będziemy powracać z przyjemnością. Zrobienie udanej sesji noworodkowej nie będzie oczywiście łatwe – dlatego warto zlecić ją zawodowcowi. Dlaczego sesja noworodkowa wykonana przez profesjonalnego fotografa okaże się odpowiednim wyjściem?

Umiejętności niezbędne do wykonania sesji noworodkowej

Nie można zrobić sesji noworodkowej bez specjalistycznych kwalifikacji w robieniu zdjęć. Żeby zdjęcia nawet po czasie wyglądały dobrze, powinniśmy właściwie parametry dobrać sprzętu oraz zatroszczyć się o prawidłowe oświetlenie. Sesja noworodkowa nie okaże się również zadowalająca, jeśli do jej wykonania będzie użyty sprzęt niezbyt wysokiej klasy – i to będzie następnym argumentem świadczącym o tym, by zlecić to doświadczonemu fotografowi.

Sesja noworodkowa a odpowiednie podejście

O tym, czy kwalifikacje fotografa wykonującego sesje noworodkowe będą dla nas satysfakcjonujące, sporo powiedzą jego dotychczasowe projekty. Sprawdźmy tak wykonanie zdjęć, jak i ich nastrój. Ważne będzie wszak również to, jakie akcesoria będą zastosowane w czasie wykonywania sesji noworodkowej i jak dziecko się na nich będzie zachowywać. Nie okłamujmy się, zdjęcia, na których maluch będzie zachmurzony, na pewno nie są dobrą pamiątką. To dlatego do przeprowadzenia sesji noworodkowej dobrze znaleźć fotografa posiadającego nie tylko kwalifikacje techniczne, lecz również sprawdzonego w pracy z dziećmi – szczególnie tymi najmłodszymi – i dojeżdżającego do domu, a nie działającego tylko we własnym studiu.