Strony internetowe CMS – dlaczego to się opłaca?

28 lipca 2016

Witryny, które są rzadko aktualizowane nie wymagają wykorzystania CMS. Kłopot pojawia się jednak, kiedy informacje w witrynie są zmieniane – za każdym razem potrzebna będzie modyfikacja źródła witryny. By to zrobić, należy mieć przynajmniej podstawowe umiejętności w branży projektowania witryn, natomiast klienci ich nie mający będą zmuszeni skorzystać z porad programisty. Właśnie z tego powodu sporą popularnością cieszą się strony www CMS – można je edytować przy użyciu prostego w obsłudze narzędzia.

Jak działa strona www CMS?

CMS, czyli system zarządzania treścią, to funkcjonująca na serwerze aplikacja, z użyciem której treść witryny możemy modyfikować nie mając znajomości HTML. W większości systemów panel sterowania zawartością dostępny jest online – przez to mamy szansę edytować stronę w każdym miejscu i momencie. Strona, którą będziemy sterować za pomocą CMS, powinna być właściwie zaprojektowana – dobrze zatem powierzyć jej stworzenie programiście.

Jak wykonać stronę internetową CMS?

Jeżeli natomiast nie możemy zdecydować się na takie wyjście, możemy zostać użytkownikiem jednego z darmowych systemów. Strona internetowa CMS może bowiem być równie profesjonalnie wykonana w darmowym generatorze – musimy jedynie wybrać któryś z dostępnych wzorów, a potem dopasować go do swoich potrzeb. W uzupełnieniu treści oraz sterowaniu nimi pomocny będzie właśnie system CMS, a ten posiada sporo tego rodzaju generatorów. Należy zaznaczyć, że korzystanie z podobnych narzędzi często będzie darmowe.