Szukasz architekta wnętrz? To poradnik dla Ciebie

14 września 2016

Zaaranżowanie wnętrza samemu może być wielką frajdą, jednak nietrudno wtedy o błędy. Prawidłowo zagospodarowane wnętrze jest wszak nie tylko atrakcyjne, ale także, a może w szczególności, wygodne. Do właściwego urządzenia wnętrza wymagane są konkretne umiejętności – dlatego dobrze powierzyć to sprawdzonemu projektantowi wnętrz. Przez to zyskamy gwarancję, że nasze pomieszczenie będzie odpowiednio urządzone, a my będziemy żyli w nim bez problemów. Na czym wiec opiera się pomoc projektanta wnętrz? Co musi być zawarte w przygotowanym przez niego dokumencie? I w końcu – jak wybrać architekta, którego wskazówki nas zadowolą?

Usługi architekta wnętrz

Architekt wnętrz opracuje dla nas dokument określający pomieszczenia domu. Zawarte będą w nim dane o rozmieszczeniu poszczególnych mebli i pozostałych elementów wystroju. Bardzo istotne będzie także, to iż architekt wnętrz pomoże nam skompletować szafy, a jeżeli nie znajdzie właściwych na rynku – stworzy je oraz zleci ich produkcję sprawdzonemu stolarzowi. W projekcie przygotowanym przez projektanta wnętrz powinny być zawarte również informacje o przyłączach CO, elektrycznych oraz oświetleniu – to ostatnie bardzo rzutuje przecież na nastrój mieszkańców domu.

Architekt wnętrz – jak znaleźć?

Niekiedy sprawdzonego architekta wnętrz polecą nam bliscy czy deweloper. Zwykle jednak powinniśmy znaleźć go samemu. Na szczęście nie będzie to problematyczne – wystarczy tylko wszak wejść do sieci. Z wykorzystaniem specjalnych wyszukiwarek bez trudu trafimy na ciekawe anonse. Jak z nich wyselekcjonować najciekawsze? Źródłem informacji o umiejętnościach i stylu projektanta wnętrz będzie jego portfolio – przed podpisaniem umowy z konkretnym fachowcem koniecznie je obejrzyjmy. Należy też dowiedzieć się, co o konkretnym architekcie sądzą poprzedni klienci – to pozwoli na uniknięcie niemiłych pomyłek.