Trawa siana czy z rolki, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

1 kwietnia 2017

Równo przystrzyżony trawnik wspaniale komponuje się z całością posesji i wygląda elegancko. Na szczęście można skorzystać z usług firm, które gruntownie zajmują się zakładaniem trawników. Komu dedykowana jest ich oferta i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – mietlica górska i Poa pratensis

Usługi związane z pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. firmy prywatne, zarządy zieleni miejskiej, gminy czy ogrody pałacowe, które posiadają wielkie areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika wykorzystuje się wiele rodzajów traw, wśród których wyróżnia się kostrzewę czerwoną rozłogową, mietlicę górską czy Poa pratensis. Bardzo często stosowana jest również trawa rozkładana, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej przestrzeni. Co wybrać – trawniki siane czy rozkładane? Wybór powinien zależeć od spodziewanych rezultatów, specyfiki posesji oraz wielkości powierzchni. Trawa w darni sprawdza się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – kiedy stosuje się specjalistyczne linie kroplujące?

Przedsiębiorstwa zajmujące się zakładaniem trawników wykorzystują specjalistyczne narzędzia, które pomagają wykonać wszystkie prace. Wśród nich wyróżniamy np. samochody do transportu ziemi, rekultywacyjne, wozidła oraz wiele innych potrzebnych maszyn. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników przebiegają zdecydowanie szybciej. Bardzo ważne jest też nawadnianie trawnika, które często odbywa się z wykorzystaniem automatycznych linii kroplujących. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak śnieg lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczyć można odchwaszczenie, skaryfikację czy dosiewanie, trawnik znowu wygląda schludnie.