Trening interpersonalny i proces grupowy – szkolenia dla trenerów

3 lutego 2017

Rynek szkoleń intensywnie się rozwija, a zawód coacha staje się coraz bardziej potrzebny. W społeczeństwie rośnie zainteresowanie podnoszeniem kwalifikacji zawodowych oraz rozwojem osobistym. Zastanawiasz się jak zostać trenerem i w jaki sposób zdobyć niezbędne kwalifikacje? Sięgnij po nasz artykuł.

Szkolenia dla trenerów – sesje relaksacyjne i burze mózgów

Praca trenera wymaga profesjonalnego przygotowania. Przedstawiciele tej profesji często rozwiązują konflikty międzyludzkie, dlatego muszą wyróżniać się doskonałymi umiejętnościami interpersonalnymi. Sądzisz, że masz wrodzone umiejętności do wykonywania zawodu trenera? Skorzystaj z profesjonalnych szkoleń, przygotowujących do stawienia czoła najtrudniejszym wyzwaniom. Na rynku istnieje wiele programów dla potencjalnych trenerów. Najpopularniejsze wykorzystują rozmaite i nowoczesne metody szkoleniowe, np. sesję z komentarzem, gry grupowe, sesje integracyjne, jak również burze mózgów. Szukasz najlepszego szkolenia? Ustal czy dostarcza wiedzy, która pozwala starać się o rekomendację niezależnych instytucji psychologicznych.

Szkolenia dla trenerów – budowanie relacji i pokonywanie uczucia agresji

Niesamowicie ważnym modułem każdego kursu dla coacha jest tzw. proces grupowy, który zawiera cztery etapy – początki istnienia grupy, pojawienie się sporu, ustalanie reguł rządzących grupą oraz jej ostateczne działanie. Rzetelny kurs uczy także nawiązywania relacji, radzenia sobie z problemem agresji i pomaga wypracować osobisty styl każdego trenera. Kluczowe są też elementy takie jak budowanie porozumienia z grupą, współpraca w zespole oraz badanie potrzeb szkoleniowych. Myślisz o tym jak zostać trenerem? Odpowiednio przygotowany kurs nauczy Cię inspirować swoich podopiecznych i pomoże Ci podjąć rozsądną decyzję. Po jego zakończeniu będziesz umiał dostosować techniki pracy do specyfiki grupy i współpracować w teamie trenerskim.