Tworzenie stron internetowych CMS – wygoda i szybkość

7 lipca 2016

Redagowanie strony www może okazać się źródłem dużych problemów dla tych, którzy nie znają języków znaczników. Problemy okażą się jeszcze poważniejsze, jeśli witryna jest regularnie aktualizowana – wtedy łatwo o jej uszkodzenie. Rozwiązaniem podobnych problemów będzie niewątpliwie skorzystanie z narzędzi CMS – spowodują, iż do redagowania portalu nie będzie niezbędny HTML, a wszelkie dane ładowane są przez łatwy w użytkowaniu panel. Na jakich zasadach opierają się takie rozwiązania? Ile kosztuje tworzenie stron internetowych CMS?

Co daje tworzenie stron www CMS?

CMS to system zarządzania treścią strony. Uruchamiany jest na serwerze, natomiast po wejściu do panelu administratora pozwala na edycję każdej sekcji witryny bez znajomości HTML. Jest to wyjście, które najlepiej sprawdzi się w razie często zmienianych portali, gdzie treścią zajmują się nie programiści, a przykładowo dziennikarze. Wykonanie strony, która będzie kompatybilna z CMS nie jest niestety proste, zatem słusznie zrobimy zlecając to profesjonaliście – zaś to wiąże się z większymi kosztami. Czy są zatem sposoby, z którymi ich unikniemy?

Tworzenie stron www CMS bez kosztów

Rzecz jasna – pomogą graficzne generatory, za pomocą których samodzielnie wykonamy stronę z system zarządzania treścią. Dzięki podobnym narzędziom tworzenie stron internetowych CMS jest naprawdę proste – nie musimy umieć programować. Należy też nadmienić, że przedsiębiorstwa tworzące podobne generatory zwykle udostępniają również bezpłatny hosting.