Układanie paneli – wydatek, który się opłaca

20 sierpnia 2016

W teorii układanie paneli nie powinno przysparzać trudności nawet tym, którzy nigdy tego nie robili. Podczas pracy bywa jednak, że nie jest to tak łatwe, jak sądziliśmy – zwłaszcza, jeśli zdecydowaliśmy się na metodę bez kleju. Kiedy zatem nie mamy właściwych ku temu umiejętności, słusznie zrobimy zlecając to fachowcom. Tym bardziej, iż układanie paneli wymaga nie tylko wielkich kwalifikacji, lecz również doświadczenia pozwalającego dobrać wszystkie dodatki – a te w dużej mierze rzutują na rezultaty pracy.

O czym nie zapominać w czasie układania paneli?

Układanie paneli wiąże się z wymogiem wykorzystania odpowiednich dodatków, które zwiększą funkcjonalność wnętrza. Tam, gdzie panele stykają się ze ścianami, powinniśmy użyć listwy przypodłogowe, bo te zamaskują dylatacje. Trzeba pamiętać także o podkładach, które umożliwią uniknięcie nasiąknięcia podłogi – bezwzględnie muszą być użyte pod panelami. Inny rodzaj podkładów musi być użyty, kiedy w mieszkaniu działa ogrzewanie podłogowe.

Układanie paneli – zostaw to fachowcom

Jak jednak znaleźć właściwe materiały i dobrać panele, które sprawdzą się w naszym mieszkaniu? Nie jest to proste, toteż najlepiej postąpimy powierzając wybór i układanie paneli doświadczonej ekipie. Firma dostarczy panele i dodatki najwyższej klasy, zaś my dzięki temu zyskamy gwarancję, iż będą one odpowiednio ułożone i przetrwają nawet kilkadziesiąt lat intensywnego eksploatowania.