Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

13 stycznia 2023

Tutaj sprawdzisz, kto oferuje usuwanie wirusów z WordPressa.

WordPress okazał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i stron internetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie infekcji z WordPressa?

Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Logowanie jest niemożliwe? Grafiki na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci portali? To jedynie kilka z możliwych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji konieczne jest szybkie działanie, żeby znaleźć źródło infekcji i przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerów najlepiej zlecić profesjonalistom od tego typu zadań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień zajmują się tylko projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładny przegląd plików oraz baz danych strony

Specjaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają pliki wp-config oraz htaccess, a także kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które ograniczą niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeśli trwająca dłuższy czas infekcja przyczyniła się do dodania strony do wykazu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć także konieczne czynności w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Cykliczne uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezwykle istotne, bowiem eliminacja wszystkich efektów ataku hakerskiego nie jest gwarancją, że analogiczna sytuacja nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]