W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

24 lipca 2019

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu w szczególności o te, które powstają w toku wszelkiego typu prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, warto skoncentrować się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest zależna między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również skute płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych miastach, jak Kraków czy Warszawa, ale także w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po zapełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.