Wiercenie diamentowe – bez pyłu i hałasu

6 stycznia 2017

Wiercenie diamentowe to specjalna metoda wykonywania odwiertów w ścianach i stropach budynków, która wyróżnia się wielką dokładnością. Ze względu na wiele zalet jest obecnie uważana za jedną z najlepszych technik. Kiedy się ją wykorzystuje i jakie są jej zalety?

Wiercenie diamentowe – w cegle, granicie i asfalcie

Wiertło koronowe może zrobić precyzyjne otwory w różnych powierzchniach, nawet wyjątkowo wytrzymałych – piaskowcu, kamieniu czy asfalcie. Dzięki specyficznej technice pracy, nie przyczynia się do powstania urazów w materiale. Dodatkowo wiercenie diamentowe cechuje się bardzo niewielkim poziomem hałasu, co z pewnością ułatwia pracę. Dzięki tej technice można wywiercić otwory nie tylko pod kątem prostym, o różnej średnicy i głębokości. Jest to technika całkowicie bezpyłowa, dzięki zastosowaniu chłodzenia wodą. Czym charakteryzuje się sprzęt do wykonywania tak dokładnych odwiertów? Wiertnica koronowa jest wykonana z segmentów o zróżnicowanej twardości, a wywiercone otwory nie wymagają dodatkowych zabiegów – mają gładkie krawędzie.

Wiercenie diamentowe – nowoczesna technika

Wiercenie diamentowe jest techniką wykorzystywaną przy wykonywaniu otworów wentylacyjnych, ale również związanych z budową sieci telekomunikacyjnych. Przewierty wiertłami diamentowymi wykonuje się w celu zamontowania kabli, np. przy rozbudowie sieci TV w blokach. Technika ta jest w dzisiejszych czasach jedną z bardziej innowacyjnych. Odwierty wykonuje się wyjątkowo szybko, nie ma możliwości zniszczenia konstrukcji. Brak drgań, hałasów oraz zapylenia sprawia, że wiercenie diamentowe zdobywa coraz więcej zwolenników.