Współpraca z radcą prawnym – uporządkuj podatki firmy

9 stycznia 2017

Obowiązki podatkowe mogą być powodem dużych trudności dla wielu biznesmenów. Z tego powodu tak istotne jest to, aby zapewnić sobie kontakt z obytym w tej tematyce radcą prawnym. Dzięki temu w przypadku trudności z US-em będziemy mogli prędko zadziałać, minimalizując niebezpieczeństwo zarządzenia wobec nas dotkliwych nieraz sankcji pieniężnych. Współpraca z radcą prawnym będzie dla przedsiębiorstw przydatna jednak zarówno w czasie kontroli Urzędu Skarbowego, jak i w pozostałych sytuacjach. Czemu więc powinniśmy zdecydować się na opisywane rozwiązanie? W jakich przypadkach porady radcy prawnego umożliwią ustrzeżenie się od kar? I wreszcie – jak wybrać specjalistę?

Współpraca z radcą prawnym

Jak już wspomnieliśmy, świadczone przez radcę prawnego usługi są ważne nie tylko przy sporach z Urzędem Skarbowym. Dzięki jego wiedzy łatwe będzie wszak pominięcie sytuacji, w których US miałby powody, aby nałożyć kary dla przedsiębiorstwa – odpowiednio sporządzi on wszak umowy z partnerami, zdecydowanie ograniczając ryzyko, że będą one niezgodne z przepisami. Bardzo ważne będzie także to, że wskazówki radcy prawnego umożliwią zmniejszenie wysokości podatków i zyskowne transakcje, a to rzecz jasna będzie oznaczało, że przychody przedsiębiorstwa się zwiększą – współpraca z radcą prawnym okaże się zatem doskonałą inwestycją.

Który radca prawny okaże się najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, to, czy porady radcy prawnego będą pomocne w działaniu przedsiębiorstwa, będzie zależeć przede wszystkim od jego wiedzy. Najważniejsze więc okaże się to, aby wybrać odpowiedniego radcę. Jak się z tym uporać? Pewność co do doświadczenia radcy prawnego da nam długi staż kancelarii – dobrze zrobimy wybierając te, które działają wiele lat. Warto również dowiedzieć się, czy dana kancelaria współdziałała wcześniej z uznanymi przedsiębiorstwami – im więcej ich było, tym najpewniej korzystniejsza będzie współpraca.