wynajem szalunków, wypożyczalnia szalunków Kraków

Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

24 kwietnia 2019

Szalunki to chwilowe moduły konstrukcyjne, z reguły składające się z sklejki laminowanej, metalu czy też desek, powszechnie wykorzystywanych w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, kształtowania właściwego kształtu, a także podpierania konstrukcji betonowych bądź żelbetonowych. Służą one również do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, stropów, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń i innych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji oraz wynajem szalunków

Szalunki, zwane też deskowaniem, rozróżniamy ze względu na sposób ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny przede wszystkim wśród małych przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – czy to się opłaca?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, mają szeroki wachlarz elementów konstrukcyjnych, jak również gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin również doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]