Zakładanie murawy boisk sportowych – etapy

24 stycznia 2017

Profesjonalnie wykonane boiska sportowe można obecnie spotkać nie tylko na terenie klubów sportowych. Wykonuje się je wszak również przy placówkach oświatowych – co jest sporą odmianą w porównaniu do wykonywanych dawniej tanich boisk ziemnych czy betonowych – a także na osiedlach. Nie sposób nie odnotować, że to odmiana naprawdę pozytywna, gdyż mecze rozgrywane na boiskach z prawdziwej trawy są dużo wygodniejsze i sprawniej przysposabiają możliwych późniejszych sportowców do prawdziwych rozgrywek. Jak jednak wygląda zakładanie murawy boisk sportowych? Jakiej ekipie je zlecić, by rezultaty okazały się satysfakcjonujące? O czym nie zapominać przy wyborze firmy oferującej zakładanie nawierzchni boisk sportowych?

Zakładanie nawierzchni boisk sportowych – jak wygląda?

Przed założeniem nawierzchni boisk sportowych potrzebne jest wyrównanie terenu i przygotowanie projektu, który będzie dopasowany do potrzeb późniejszych użytkowników – inne boiska wykonywane są dla zawodowych sportowców, inne zaś dla najmłodszych. Najistotniejszym aspektem zakładania nawierzchni boisk sportowych jest jednak wybór odpowiedniego podłoża. Dziś wykorzystywane są szczególnie dwa rodzaje podłoża – z nasion oraz wymagające mniej czasochłonnej pielęgnacji boiska z rolki, które niestety będą trochę bardziej kosztowne od pierwszych.

Zakładanie murawy boisk sportowych – jak wybrać specjalistów?

Zakładanie murawy boisk sportowych to zadanie jedynie dla ludzi z odpowiednimi umiejętnościami – łatwo bowiem o pomyłki, które często powodują, iż używanie boiska staje się niemożliwe. Dlatego bez odpowiednich umiejętności nie należy robić tego na własną rękę – znacznie bardziej trafionym wyjściem będzie na pewno zlecenie tego doświadczonej firmie. Jak więc ją znaleźć? po pierwsze zwróćmy uwagę na jej portfolio – to doskonałe źródło wiedzy dotyczącej umiejętności jej specjalistów. Sprawdźmy również, jakiego sprzętu używa firma – dobrze postąpimy stawiając na te, które dysponują nowoczesnymi urządzeniami.