Zalety wideofilmowania z powietrza

11 grudnia 2016

Kiedyś do wykonania ujęć z powietrza niezbędne było użycie samolotu. To powodowało, że widywane były one jedynie w wysokobudżetowych filmach. Obecnie na szczęście wykonanie takich ujęć okazuje się znacznie prostsze niż kiedyś. Dzieje się tak przez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań – w tym przypadku dronów. Te bezzałogowe, miniaturowe śmigłowce są obecnie stosunkowo niedrogie, a jednocześnie umożliwiają uniesienie najwyższej klasy aparatu rejestrującego. Dzięki dzisiejszym dronom osiągalne jest wideofilmowanie z powietrza w najwyższej jakości, przy czym ceny tych przedsięwzięć są znacznie mniejsze niż niegdyś. Kiedy jednak najchętniej wybieramy wideofilmowanie z powietrza?

Prywatne uroczystości i filmowanie z powietrza

Obniżające się ceny dronów sprawiły, iż wideofilmowanie z powietrza staje się coraz częściej stosowane przez prywatnych klientów. Nikogo nie zaskakują dziś zdjęcia nakręcone dronem upamiętniające rodzinne imprezy – na przykład śluby oraz przyjęcia. Kilka ujęć wykonanych z powietrza naprawdę urozmaica klip i powoduje, iż ten bardziej oddaje rozmach nakręconych imprez. Z tego powodu często można zauważyć pilotów dronów na podobnych imprezach.

Filmowanie z powietrza dla firm

Znacznie chętniej wideofilmowanie z powietrza wykorzystują jednak firmy. Nie może to dziwić, gdyż sposób ten – w odróżnieniu od filmowania z helikoptera – pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów produkcji klipów. Dlatego wideofilmowanie z powietrza jest tak często wybierane przez producentów klipów reklamowych (szczególnie, jeśli są to filmy rozsławiające region czy ośrodek letniskowy) czy reportaży. Filmowanie z powietrza okazuje się także technologią często stosowaną przez producentów transmisji z wydarzeń sportowych czy muzycznych, a oprócz tego – również przy monitorowaniu postępów większych prac budowlanych.