Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

24 listopada 2022

Więcej szczegółów o tajemniczych miejscach w Małopolsce znajdziesz tutaj.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w gąszczu informacji o planowanych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której prędko odszukają galerie i zabytki, kempingi, hotele i motele, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach. Oprócz tego dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. trasy rowerowe, czar regionalnego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Portal o zabytkach w Małopolsce nie zapomina cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe tatrzańskie miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz słowackim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego