Gdzie szukać porad dotyczących mody ślubnej?

17 października 2018

Trendy na rynku ślubnym nieustannie się zmieniają i dostarczają młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu męskim oraz damskim? Czym wyróżniają się popularne style vintage, retro oraz boho?

Moda ślubna – obecne trendy

Styl boho to romantyzm i proste, naturalne kroje. Wśród pań dominują długie zwiewne suknie niekrępujące ruchów, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są luźne, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza na ramionach i przy dekolcie, a także duża różnorodność kolorów. Popularne są również stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie dość różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne koronkowe, długie welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z ciasno upiętych koków, wybierając rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami lub wiankami.

Moda ślubna – gdzie szukać inspiracji?

A co z męskimi stylizacjami ślubnymi? Zarówno styl boho, vintage, jak i retro pozwalają zaszaleć i zrezygnować z ciemnego, klasycznego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – rozmytym beżem, odcieniami błękitu, pojawiają się również brązowe dodatki wykonane ze skóry – szelki, paski, buty. Duże możliwości daje panom styl retro oraz vintage – mogą pokusić się o kapelusz czy kieszonkowy zegarek. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych pomysłów można szukać w branżowych stronach internetowych, magazynach, a także na blogach.