Tradycja pisania listów do Mikołaja nadal żyje

9 kwietnia 2017

W Wielkopolsce niekiedy w jego roli występuje Gwiazdor, na Podlasiu – Dziadek Mróz. Ciężko byłoby wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez Świętego Mikołaja. Bez względu na to, jak się nazywa, jego funkcja jest identyczna – przynosi dzieciom i ich rodzicom upominki, sprawiając, że święta stają się bardzo wyjątkową chwilą. Jednak w rzeczywistości obowiązek znalezienia prezentów dla dzieci spada na ich rodziców, co dla większości ludzi staje się przyczyną sporych trudności. Jak bowiem znaleźć upominek, który spełni potrzeby szkraba? Przydatny okaże się list do Mikołaja. Czemu opłaca się go napisać?

Czemu dobrze wysłać list do Mikołaja?

Pisanie listów, w których dzieci proszą o upragnione prezenty ma barwną historię. Każdy z nas w młodości wysłał przynajmniej jeden taki list, więc na pewno wie, jak dużo frajdy dała mu ta rozrywka. Co istotne, list do Mikołaja może być naprawdę przydatny także dla dorosłych – dzięki niemu z łatwością sprawdzą, o czym marzy ich pociecha. Warto również wspomnieć, że to wyjście gwarantuje całkowitą dyskrecję – szkrab nie domyśli się, iż upominek dostał od nas, nie zaś od Mikołaja.

List do Mikołaja – niepowtarzalny konkurs

W tym sezonie wysłanie listu do Mikołaja wiąże się z jeszcze innymi korzyściami. Firma Mattel stworzyła bowiem akcję, która pozwala na zdobycie ciekawych zabawek dla dzieci. O czym mowa? Pod adresem www.listdomikolaja.pl czeka na nas generator, w którym możemy wykonać unikalny list do Mikołaja. A ten raz dziennie wybierze najciekawsze listy oraz wyśle nagrody dla ich twórców.