Biokominki wolnostojące – stabilne i bezpieczne

23 marca 2020

Gdy nadchodzą jesienne miesiące często marzymy o tym, aby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że żyjąc w mieście jest to niemożliwe, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie pasują biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to znakomite rozwiązanie dla loftów, eleganckich hoteli czy mieszkań. Nie wymagają podłączenia do komina, gdyż używane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, z tej przyczyny ich mycie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co kluczowe, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, grunt, aby zapewnić mu odpowiednią cyrkulację powietrza, bowiem spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości dwutlenku węgla. Nie jest on też montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu schować do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, szczególnie tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one również niezwykle stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, gdyż nie wyzwala tak dużej dawki ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego walory estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego wystroju wnętrza

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych kolorach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wzornictwem tradycyjny kominek. Ci, którzy urządzili dom w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o owalnym kształcie, które będą wspaniale wyglądać się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz większe biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są zaopatrzone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są słynni i uznani projektanci.