Ceny podłóg drewnianych

18 maja 2016

ceny podłóg drewnianych na www.balticwood.pl

Podłogi drewniane, mimo, że od dawna w sklepach można znaleźć wiele atrakcyjnych alternatyw, nadal znajdują zwolenników. Trudno byłoby się temu jednak dziwić – poza tym, że doskonale wyglądają, są bardzo funkcjonalne i wytrzymałe. Cena podłóg drewnianych jest wprawdzie większa, niż w przypadku paneli, ale warto pamiętać, że, dobrze utrzymane, wytrzymają w naszym domu przez kilka pokoleń.

Ceny podłóg drewnianych – czy naprawdę są tak duże?

Za metr kwadratowy parkietu drewnianego zapłacimy co najmniej sto złotych. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że jest to cena podłóg drewnianych z gatunków takich, jak dąb – jeśli zależy nam solidniejszym parkiecie, powinniśmy przeznaczyć na ten zakup nawet tysiąc złotych za metr kwadratowy.

Co wpływa na cenę podłóg drewnianych?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile kosztują podłogi drewniane – cena zależy wszak od wielu ich cech. W największym stopniu wpływa na nią z pewnością rodzaj drewna, który posłużył do ich produkcji. Najwięcej wydamy kupując podłogi z twardych gatunków – merbau, meranti oraz jatoba są cenione za wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ wilgoci.

Cena podłóg drewnianych nie jest mała – a zatem warto się o nie zatroszczyć

Żywotność parkietu drewnianego w dużym stopniu przedłużymy wykonując właściwe zabiegi konserwacyjne. Warto postawić na najlepsze środki uznanych firm – cena podłóg drewnianych nie jest wszak najmniejsza, a regularnie o nią dbając zagwarantujemy sobie, że nawet dekady po ułożeniu parkiet będzie w idealnym stanie.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]