Czy w domu przyda się tablica magnetyczna?

20 listopada 2019

Tablice szkolne łączymy z reguły z zielenią i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są wypierane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze plusy?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj często używane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i procedury. Plusem takich tablic jest w głównej mierze to, że do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niezwykle proste. Wystarczy cyklicznie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto rozważyć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do mieszkania – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to perfekcyjnie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, cukier czy mąka) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić niedzielny wieczór na grze w wisielca, kalambury albo tworząc jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży także rodzicom, którzy pragną pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.