Jak działają rolety podgumowane?

9 kwietnia 2019

W upalne miesiące roku Twój dom nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed wyjściem z domu zasłoń okna roletami podgumowanymi i po powrocie upajaj się wychłodzonym, nienagrzanym wnętrzem, doskonałym do odpoczynku. Ten typ rolety w pełni nie przepuszcza światła słonecznego. Jak działają rolety podgumowane? W których wnętrzach sprawdzą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Plusy rolety podgumowanej

Największą zaletą rolet podgumowanych jest to, że powodują one pełne zaciemnienie pomieszczenia. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, tym samym wnętrze się nie grzeje. Szczególnie latem zachowanie w pokojach przyjemnej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, to wybierz taki rodzaj rolety. Rolety podgumowane często są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak łazienka czy kuchnia, ale też w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane najczęściej dostępne są w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeśli szukasz przesłony do słonecznego albo mocno przeszklonego wnętrza, to ten model spisze się doskonale. Także pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet oraz salon, to świetne wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych elementów pokoju lub wybierz barwę w w pełni kontrastującą z nimi. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich aranżację.