Jaki kolor rolet okiennych wybrać?

31 lipca 2018

Rolety okienne, ścienne oraz sufitowe wspominane są rok w rok pośród trendów na nowoczesne i modne urządzenie pomieszczenia. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również mnogość kolorów i wzorów. Czy to rozwiązanie zda egzamin w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – dopasuj je do stylu mieszkania?

Dobry producent potrafi zaoferować kilka, a nawet więcej wariantów kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień i noc, mini i zebra są dostępne w szerokim wachlarzu barw.
Wybierz kolor zbliżony do Twojego pokoju albo zdecyduj się na barwę w kontraście do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to czerń, biel, beże oraz szarość. Zwłaszcza szara barwa jest efektowna i elegancka, a przy tym optycznie powiększa i pięknie rozświetla pomieszczenia.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzy się według stosunku szerokość x wysokość. Producenci oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Tego typu rolety dopasowane są do ram okiennych o typowych wymiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla osób, którym marzą się rolety, ale mają okna w nieszablonowym rozmiarze, idealnym wyborem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeżeli zatem oferowane w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich okien, to innym rozwiązaniem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa darmowego zwężania rolet.