Kominki – sklep internetowy

27 stycznia 2017

Dają Ci cudowny nastrój, a poza tym mogą być idealnymi źródłami ciepła – zwłaszcza, kiedy wspomagają CO. Nic więc dziwnego, że właściciele domów coraz częściej stawiają na na kupno kominka – zwłaszcza, że w ofercie wielu wytwórców są modele, które bez trudu wkomponujemy w wystrój każdego pomieszczenia. Jak zatem kupować kominki?O jakich rzeczach nie powinniśmy zapominać?

Zwykłe kominki

Tego typu kominki okazują się niezastąpione, kiedy zależy nam na stworzeniu atmosfery – nic wszak nie będzie lepsze od bliskiego kontaktu z ogniem lub dźwięków rozżarzonego polana. Niestety, z najróżniejszych rodzajów kominków, propozycje z niezamkniętym paleniskiem nie sprawują się najlepiej kiedy mowa o wydajności – wykorzystują tylko dwadzieścia procent energii.

Wkład z żeliwa w kominkach

Okazują się trochę bardziej kosztowne od opisanych wcześniej kominków, nie dają także szansy, by do woli nacieszyć się płomieniami, gdyż ognisko przysłonięte jest żaroodporną szybą. Są jednak lepszym wyjściem dla osób, które stawiają na wydajność – wszak zmniejszenie strat energii równa się w ich przypadku nawet 80% – dzięki płaszczowi z żeliwa jest ona przechowywana i powoli uwalniania.

Kominki do kaloryferów

Kominki z systemem wodnym to idealne dodatek do instalacji centralnego ogrzewania – woda zostaje w nich podgrzana do odpowiedniej temperatury, a później przekazana do kaloryferów. Podobne kominki da się wykorzystać poza tym w celu ocieplenia wody użytkowej, przez co okazują się jednym z najkorzystniejszych rozwiązań.