Meble dla dzieci – koniec z nudą w pokoju dziecka!

11 czerwca 2017

Pokój dziecięcy musi być miejscem nie tylko bezpiecznym, ale również interesującym dla naszych pociech. Obecnie w sklepach z meblami wyszukać można mnóstwo naprawdę ciekawych propozycji, które pozwalają na urządzenie naprawdę atrakcyjnego pokoju dla dziecka w dowolnym wieku. O czym trzeba pamiętać zabierając się za aranżację pokoju dla dziecka?

Meble dla dzieci – na co postawić, by w pokoju nie było nudno?

W każdym pokoju dla dziecka musi znaleźć się łóżko. Chcąc urządzić naprawdę interesujący pokój, w którym nasze dziecko nie będzie się nudzić, warto wybrać model ze zjeżdżalnią. Z jednej strony tego typu łóżka znajduje się drabinka, po której pociecha wspina się na mebel, z drugiej natomiast znajduje się zjeżdżalnia, dzięki której można naprawdę szybko zejść. Taka zjeżdżalnia to również szansa na doskonałą zabawę dla naszego malucha. Co ważne, producenci dokładają wielkich starań, by takie meble były dla maluchów w 100% bezpieczne. Powierzchnia zjeżdżalni jest więc idealnie gładka – nie dostrzeżemy na niej żadnych „zadziorków”, które mogłyby zranić bawiącego się malucha. Stoliki i krzesełka w niezwykłych kształtach to kolejny element wyposażenia interesującego dziecięcego pokoju. Nie zapominajmy także o dodatkach: dywanach, poduchach, lampach, a także zasłonkach oraz firanach. To one sprawiają, że królestwo naszego dziecka prezentuje się naprawdę wyjątkowo.

Meble dla dzieci – co z kolorami?

Ciekawy pokój dla dziecka to nie tylko oryginalne meble, ale też niezwykła kolorystyka. Należy pamiętać, że maluchom podobają się na ogół nasycone kolory. Dlatego producenci w swojej ofercie mają komplety do pokoi dziecięcych w takich kolorach, jak błękit, pomarańcz, czerwień. Nie można jednak zapominać, że barwy bardziej stonowane (biel, écru, brązy) także nie są pomijane. Stanowią one rewelacyjne uzupełnienie intensywnych, silnie przyciągających wzrok kolorów.