Meble dla szkół

23 października 2016

Pedagodzy nie mają wątpliwości co do tego, że meble szkolne w ogromnym stopniu wpływają na to, czy uczniowie bez zbędnych problemów będą w stanie poszerzać wiedzę. Dyrektorzy szkół powinni zatem zatroszczyć się o to, by swoim podopiecznym zapewnić optymalne otoczenie do nauki. Wybranie funkcjonalnych mebli szkolnych nie jest co prawda najprostszym zadaniem, jednak kiedy zastosujemy się do kilku wskazówek, sale szkolne wyposażymy tak, by w stu procentach spełniały dziecięce potrzeby.

Stoły i siedzenia – najważniejsze meble szkolne

Najwięcej chwil poświęconych na naukę uczniowie spędzają w ławkach – zadbajmy więc, aby niezależnie od ich wzrostu mieli zagwarantowane najlepsze warunki. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na proporcję wielkości siedzenia do wysokości ławki – meble szkolne dobierajmy pamiętając, że uczeń powinien bez trudu się wyprostować, kładąc całe nogi na podłodze.

Pamiętajmy o regałach i innych meblach szkolnych

Poza ławkami, najistotniejszymi meblami szkolnymi są regały – dzięki nim jesteśmy w stanie lepiej zadbać o zdrowie naszych dzieci, a podręczniki, które uczniowie musieliby nosić na plecach, można przechować w przeznaczonym do tego miejscu. Takie meble szkolne muszą być głównie solidne – w przypadku uczniów łatwo przecież o wyrwanie zawiasów. Dobrze również, kiedy rogi mebli będą obleczone ochronną warstwą miękkiego tworzywa.

Zwróćmy uwagę na kolorystykę mebli szkolnych

Wytrzymałe i nie stwarzające zagrożenia meble szkolne na pewno spodobają się kadrze pedagogicznej, jednak najmłodsi uwagę zwrócą na coś zupełnie innego – chodzi o wygląd. Powinniśmy zadbać o to, by meble właściwie się prezentowały – najmłodsi będą zachwyceni, jeśli zasiądą w kolorowych ławkach.