Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

29 stycznia 2017

panele podłogowe

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie łatwe i każdy poradzi sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Warto pamiętać również o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając dwa dni – dzięki temu wyparuje z nich zbędna wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze reguły montażu paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – koniecznie powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian klimatu w pomieszczeniu. Należy więc zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]