szatersy w salonie, shuttersy wewnętrzne

Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

10 listopada 2021

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten moduł osłony okna można zastosować także w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie podnoszą estetykę wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, wypełniają podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, że doskonale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie ludzie spędzają sporą część dnia, jak również podejmują tu gości. Z tego powodu warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale jednocześnie komfortowe. Swoboda zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co umożliwia m.in. zupełne jego przyciemnienie, kiedy chcemy zobaczyć serial, bądź jego częściowe ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Opcja kontroli dostępu światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innej przyczyny – za ich sprawą da się efektywnie regulować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Prócz tego shuttersy lepiej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich utrzymanie jest nadzwyczaj łatwe i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]