Naprawa okien PCV

9 grudnia 2016

Okna serwis Warszawa. Uzyskaj więcej wiadomości

Zepsute okna najłatwiej jest zwyczajnie zdemontować, by kupić nowe, ale często nie jest to możliwe. Zwykle korzystniejszym rozwiązaniem jest naprawa okien – tym bardziej, że takie usługi są dziś bardzo łatwo dostępne. Gdy mamy przynajmniej minimalne zdolności majsterkowicza, z odnowieniem okien – szczególnie drewnianych – z łatwością poradzimy sobie sami.

Naprawa okien – w jakich sytuacjach okaże się konieczna?

Najczęstszą przyczyną awarii okien są uszkodzone zawiasy. Upewnij się, czy nie wyszły z nich bolce oraz czy ich zamykanie nie wymaga włożenia w to wysiłku. Ten ostatnia oznaka najczęściej zwiastuje zapieczenie bolca, czego konsekwencją najpewniej będzie wysunięcie się skrzydła z zawiasu – a a do tego wolelibyśmy nie dopuścić. Trudności mogą wiązać się też ze zużyciem klamki – warto upewnić się, czy nie występuje niepotrzebny luz, bowiem gdy odmówi posłuszeństwa, otworzenie okna okaże się niewykonalne.

Serwis okien – zdołasz go zrobić sam

Jeśli drewniane okna nie wyglądają już jak za dawnych czasów, możesz bez problemów je odrestaurować. Naprawa okien we własnym zakresie nie jest skomplikowana – rzecz jasna jeśli mówimy tylko o ich walorach wizualnych. Jeśli awarii uległ z kolei mechanizm zamykający, lepiej zlecić to specjalistom.

Naprawa okien PCV – ile kosztuje?

Na to, ile ubędzie z naszego budżetu decydujący wpływ ma to,o jaką awarię chodzi. Prosta regulacja położenia okien nie pochłonie więcej, niż 40 PLN, jednak naprawa klamki albo zawiasu to wydatek mniej więcej 200 złotych. Nie zapominajmy, że skrzydła plastikowe wymagają okresowej konserwacji – naprawa okien PCV to też więc ich smarowanie oraz uszczelnianie.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]