Nie tylko żaluzje – rolety, plisy i inne

27 maja 2016

Coraz chętniej odchodzimy od typowych zasłonek, wybierając bardziej oryginalne akcesoria okienne, czyli plisy czy rolety. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego, bo ich atuty nie kończą się na ciekawym wzornictwie – są bowiem komfortowe i wytrzymałe, zaś właściciele zasłon docenią też to, iż nie musimy ich prać. Plisy możemy nabyć w rozmaitych odmianach, dzięki czemu modele dostosowane do swoich oczekiwań znajdą wszyscy. Jak jednak je kupować? Na co zwrócić uwagę, by wybór okazał się trafiony?

Wskazówki dla kupujących plisy

Jak nietrudno stwierdzić, przy zakupie plis przede wszystkim warto sprawdzić ich rozmiar. Powinny być całkowicie dopasowane do kształtu naszego okna, co szczęśliwie nie sprawi nam większych trudności. Na rynku dostępne są różne wielkości i kształty plis, przez co dobierzemy je nawet do oryginalnych okien. Pamiętajmy także, że na poddasze powinniśmy wybierać plisy z grubszej tkaniny. Umożliwi nam na zabezpieczenie wnętrza przed dużym nagrzaniem.

Plisy i nie tylko

Plisy to nie jedyne przysłony okienne, które dziś znajdziemy w sklepach. Miłośnicy niebanalnych pomysłów powinni sprawdzić również pozostałe, równie interesujące modele. Godne uwagi są poza tym rolety rzymskie, które przywodzą na myśl plisy. Świetnie zabezpieczają przed słońcem oraz niechcianymi spojrzeniami, będąc jednocześnie idealną ozdobą każdego domu. Pomimo, że na krajowym rynku znajdziemy je od niedawna, szybko zdobyły sporo zwolenników.