Niebanalne żaluzje drewniane

17 maja 2016

Żaluzje poziome od dawna są najczęstszymi przysłonami na okna. Najczęściej produkowane są z metalu, jednak ostatnimi laty na rynku możemy znaleźć mnóstwo tego typu artykułów z odmiennych materiałów. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się między innymi żaluzje drewniane – nabywcy doceniają tak ich styl, jak i wygodę. Produkowane są najczęściej z lipy syberyjskiej oraz innych egzotycznych rodzajów drewna. Dlaczego dobrze zdecydować się na zakup tych żaluzji? Jakie posiadają zalety? W jakich domach dopasujemy żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane – czemu warto?

Sporo osób wybiera żaluzje drewniane z uwagi na ich względy wizualne – świetnie wyglądają tak w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach, zawsze generując ciepły nastrój. Oprócz tego okazują się również bardzo wygodne w eksploatacji – podobnie jak ich kuzyni z aluminium. Żaluzje drewniane świetnie zabezpieczają przed słońcem, a fale ultrafioletowe nie uszkadzają ich, dzięki czemu długo zatrzymują swe zalety. Dostępne są w różnych modelach, więc z łatwością wyszukamy żaluzje dostosowane do naszego okna.

Żaluzje drewniane – jak zamontować?

Założenie żaluzji drewnianych nie przysporzy nikomu żadnych problemów. Wytwórcy zwykle sprzedają je wraz z systemem montażowym, a nasza rola sprowadza się tylko do wywiercenia w oknie niewielkich otworów i założenia w nich nośników. Na nich spoczywa rynna żaluzji razem z łańcuszkiem do zwijania. Jeżeli jednak nie umiemy poradzić sobie z tym samodzielnie, za niewielką dopłatą zrobi to za nas sprzedawca.