Sklep z produktami dla wentylacji

2 listopada 2016

Duchota, grzyby w domu czy mętne szyby – właśnie w ten sposób daje o sobie znać zepsuta wentylacja. Podobne symptomy bardzo często zauważają mieszkańcy mieszkań, gdzie ostatnio wymieniono okna – łatwiej się dzięki temu zamykają, zaś woda i gazy nie mogą już opuścić pomieszczenia. W jaki sposób więc zaprojektować najlepszą wentylację?

Z jakich powodów warto dbać o wentylację?

Jak większość czytelników się domyśla, wentylacja to nic więcej niż wyprowadzenie z mieszkania zużytego powietrza i wtłoczenie zamiast niego świeżego. Okazuje się to bardzo istotne, gdyż w zużytym powietrzu obecne są niebezpieczne zarazki zarazki, wirusy i grzyby.

W jaki sposób obliczyć parametry wentylacji?

Fachowcy uważają, iż ilość wymienionego w ciągu godziny powietrza powinna równać się wielkości pomieszczenia. Warto oprócz tego pamiętać, że wszyscy lokatorzy zużywają wtedy około 30 metrów sześciennych medium.

Wentylacja – jak jest zrobiona?

Najważniejszymi częściami każdego podobnego systemu są przewody wentylacyjne, którymi medium jest wtłaczane z zewnątrz do danego domu. Istotną funkcję pełnią również nawiewniki – żeby wentylacja odpowiednio działała, powinniśmy zamontować je na wysokości dwóch metrów, bowiem w ten sposób chłodne powietrze zdąży połączyć się z tym wcześniej ocieplonym.

Wentylacja z oszczędzaniem ciepła

Rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić nieco ciepła z wydalanego z pomieszczenia powietrza może być rekuperator. Jak dużo jesteśmy w stanie dzięki takiemu urządzeniu zaoszczędzić? Zależy to od jego budowy i temperatury na dworze – droższe rekuperatory wykazują wszak lepsze parametry.