Zalety dopasowanych foteli biurowych

21 września 2016

Po ośmiu godzinach spędzonym przed komputerem może nam doskwierać ból kręgosłupa. Szczególnie ważne rzecz jasna będą ćwiczenia, ale także to nie zadziała, jeśli przed komputerem pracujemy na niezbyt komfortowym fotelu. Z tego powodu nie możemy szukać oszczędności na fotelach biurowych – dają wszak gwarancję tego, że kręgosłup będzie wypoczęty. Fotele do biurka wpływają też na samopoczucie pracowników – ich właściwe wybór owocuje wyższą efektywnością oraz podniesieniem produktywności załogi. Jak więc wybierać fotele do pracy przy komputerze? Czym grozi nieudolny wybór tego rodzaju foteli?

Fotele do biura – wybieraj te z regulacją siedziska i podłokietników

W większych biurach najważniejsza jest opcja ustawienia ułożenia siedziska, zagłówka oraz podłokietników foteli wyznaczonych do pracy przy biurku. Trzeba wszak mieć na uwadze, iż będą z nich korzystać osoby o najróżniejszych gabarytach – wyżsi będą narzekać na ból pleców po dniu pracy na fotelach z źle wyprofilowanym oparciem, niżsi natomiast na ból nóg z powodu ich złego ułożenia. Znacząca jest także stabilność danego fotela biurkowego. Zapewni ją odpowiednia konstrukcja podstawy – szczególnie taka z pięcioma kółkami. W czasie pracy przy biurku pomocne będą również podłokietniki, które znacząco usprawnią pisanie, chociaż są użytkownicy, wolący fotele komputerowe bez nich. Z finansowego punktu widzenia warto wybrać fotele, w których bez trudności można wymienić kółka, które są najczęściej psującą się ich częścią.

Niewłaściwy dobór foteli do biura – jakie mogą być skutki?

Najczęstszymi dolegliwościami biorącymi się z nieodpowiedniej pozycji ciała podczas pracy przy biurku są przede wszystkim dysfunkcje pleców – tak w części krzyżowej, jak i w okolicach łopatek. Należy poza tym wspomnieć, iż schorzenia mogą dotyczyć też dłoni – zwłaszcza przy nieodpowiedniej wysokości czy braku podłokietników. Pamiętajmy również, że nawet prawidłowo ustawiony fotel nie zapewni nam zachowania dobrego samopoczucia – pracę przy komputerze powinno się regularnie przeplatać krótką gimnastyką.