Zalety rolet rzymskich

20 maja 2016

Powoli rezygnujemy z zwykłych zasłon. Zamiast nich zakładamy rozmaite przysłony okienne, czyli żaluzje oraz rolety rzymskie. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, ponieważ takie akcesoria są nie tylko bardziej komfortowe, ale również lepiej zabezpieczają przed światłem. Dlaczego poza tym powinniśmy wybrać rolety rzymskie? Jakie posiadają atuty? Co powinniśmy wiedzieć o nich przed zakupem?

Z jakich surowców wykonuje się rolety rzymskie?

W sklepach dostępnych jest wiele najróżniejszych rolet rzymskich. Znajdziemy wśród nich modele wykonane z bibuły lub bawełny, a także rolety z aksamitu. Część firm świadczy też wytwarzanie rolet rzymskich z materiałów wskazanych przez klienta – umożliwia to zaprojektowanie ich pod kątem aranżacji danego wnętrza. Dla klientów lubiących oryginalne rozwiązania trafionym wyjściem okaże się kupno rolet rzymskich zrobionych z materiałów niepalnych czy niebanalnych tworzyw sztucznych.

Zastosowanie rolet rzymskich

Różnorodność modeli rolet rzymskich sprawia, że bez trudu znajdziemy te, które będą doskonale prezentować się tak w innowacyjnych, jak i tradycyjnie urządzonych mieszkaniach. Kolejne rolety różnią się między sobą również urządzeniami do spuszczania – większość ma zwykły łańcuszek, rzadziej zdarzają się natomiast rolety rzymskie wyposażone w nowoczesny sterowany pilotem silnik elektryczny. Rolety rzymskie mogą być też wzmocnione dodatkową warstwą materiału, co świetnie zabezpiecza dom przed światłem.