Zastosowanie rolet ściennych

15 grudnia 2018

Marzysz o roletach w swoich pokojach, ale sprawa zdaje się być przegrana, gdyż nie da się ich zamocować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi takich jak Ty stworzono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na suficie lub ścianie. Czy warto kupić ten model rolety? Gdzie rolety ścienne najlepiej spełnią oczekiwania?

Gładkie rolety ścienne

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model wykonany z gładkiej tkaniny. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza pewną ilość światła do wnętrza, a jednocześnie chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Domeną tych rolet jest prosta instalacja na suficie albo ścianie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia czy też szczególnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wymagają przewiercenia 2-ch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Kolejną, ważną różnicą pomiędzy roletami okiennymi i ściennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej osłania przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, w związku z czym najlepiej montować je w pokojach, gdzie powinno docierać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień noc. Tutaj poziom przepuszczania promieni słonecznych jest zależny od zwartości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wykonano roletę. Rolety dzień noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich niepowtarzalny wygląd, dzięki strukturze z poprzecznych pasów, powoduje, że pasują do nowoczesnych, stylowych wnętrz. Rolety dzień i noc występują w wariancie okiennym i ściennym. W zależności od potrzeb oraz typu okna można wykorzystać którąś z tych opcji. Rolety dzień i noc polecamy w szczególności do niestandardowych okien, złożonych z kilku kwater.