Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

23 sierpnia 2020

Jeśli potrzebujesz shuttersów, powinieneś odwiedzić tę stronę

Urządzając wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się klasyczne rozwiązanie, to znaczy firanki oraz zasłony, które nieraz łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w europejskich domach

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb mieszkańców. Wytwarza się je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, jak również z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters zakłada się przeważnie na oknach, jednakże tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas z pewnością przyjrzał się im na ekranie telewizora czy w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są często używane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Australii czy Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice shutters nadają pomieszczeniom nader szykowny wygląd

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters pięknie się prezentują, mają one także praktyczne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować użycie promieni słonecznych: w upalne dni hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je założyć je na większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nadzwyczaj elegancki wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość posesji. Wypada dodatkowo zaakcentować, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez wykorzystania żyłek, co rodzice małych dzieci oraz posiadacze psotnych zwierząt, które zerwać dyndające łańcuszki, uznają z pewnością za dodatkowy atut.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]